Z wąsem o Grach RPG #1

Felietony, Newsy / OPUBLIKOWANE W

Siemanko!

Miło, że wpadłeś, mam nadzieję widywać Ciebie tutaj częściej. Sam mam też taką małą nadzieję, częściej dzielić się częściej z Tobą i innymi pewnymi przemyśleniami (i nie tylko!). Właśnie… zastanawiasz się, czego się spodziewać po tym miejscu, co tu znajdziesz? Zerknij na poniższą listę. Uwielbiam listy, takie od punktu do punktu – wszystko ładnie porządkują.

  • O RPG – wiem, to w dużym skrócie, i dodatkowo skoro tu jesteś, to z pewnością się tego domyślasz.
  • O PROWADZENIU ERPEŻKÓW – i tu się robi ciekawiej, bo nie mam na myśli WSZYSTKICH gier fabularnych, nie znajdziesz tu złotych rad o prowadzeniu. Chciałbym się podzielić trikami, przemyśleniami, scenariuszami w odwołaniu do gier Wydawnictwa Hengal (czyt. Słowianie RPG, Groty i Giganci, Sun World, Efekt Mocy, Agonia i innych,  które nadejdą :D).
  • O KULISACH PRACY – mam nadzieję, że zaciekawiłem! W czasie prac nad systemami, w czasie projektowania, uzgadniania różnych spraw, szukania współpracowników, drukarni i całego innego natłoku zadań spoooro się dzieje. Bywa śmiesznie. Czasem rwiemy włosy z głowy. Skaczemy z radości. Wspominamy dawne dzieje (kiedyś to były czasy, teraz nie ma czasów). Padamy ze zmęczenia. Czytamy Wasze komentarze. Nawiązujemy znajomości… GRAMY!
  • O NASZYCH SESJACH – nie samym Wydawnictwem człowiek żyje i systemami jakie się u nas pojawiają. Sam uwielbiam Zew Cthullhu, choć prowadziłem go kilka razy (mam nadzieję, że to się zmieni). Z Warhammerem nie jest mi po drodze, ale staram się go nauczyć. DnD? Klasyk. Znać, znam. Poprowadziłem jakąś kampanię, trochę jednostrzałów. Jednak nigdy mnie nie zafascynował, zresztą, podobnie jak Śródziemne. Rzućcie jednak takie hasła jak: Dark Heresy, Neuroshima, Cold City, Savage World (koniecznie jakaś wykręcona konwencja), a wezmę miotłę z szafy (Nimbusa 2000) i przylecę prowadzić/grać z marszu.
  • POZA TYM COŚ O: rekwizytach, inspiracjach darmowych dodatkach (materiałach), muzyce na sesje…

Zatem! Jeśli dotrwałeś do końca wpisu – kliknij łapkę w górę (lub łapkę w dół), subskrybuj i pociągnij za dzwoneczek! 

Dokładnie tak!
Coś z materiałów filmowych również się znajdzie.

Jednak póki co, wyobraź sobie (wiem, że jesteś w tym dobry – yeah), że kolejne części są owiane mgłą wojny (jak w erteesach).

To jak, widzimy się w kolejnych wpisach, co?

Sława i Chwała!

Obrazek
pilot

Dodaj komentarz